Цікаві факти


   
















Десять доведених фактів про користь фізкультури

1. Регулярні фізичні навантаження покращують діяльність мозку
Фізичні навантаження підвищують вироблення серотоніну в головному мозку, який суттєво впливає на якість його роботи. Цілком очевидним є той факт, що люди з доброю фізичною підготовкою більш успішні на роботі, у них, як правило, хороша кар'єра. Крім цього, такі люди нечасто хворіють і дуже рідко знаходяться в поганому настрої.

2. Спорт - чудові ліки від стресу
Будь-які фізичні навантаження викликають реакцію розслаблення. Така реакція безумовно служить потужним чинником відволікання. Фітнес дійсно здатний запобігти початкові депресії і допоможе впоратися з будь-якими стресовими ситуаціями більш оперативно і з найменшими втратами для здоров'я.

3. Фізкультура заряджає енергією
Навіть 20-30 хвилин, присвячених ранковій зарядці, здатні повністю змінити весь день! Під час фізичних навантажень в організмі виробляються, так звані, гормони щастя - ендорфіни. Завдяки цим гормонам, людина відчуває приплив енергії, істотно підвищується працездатність, поліпшується настрій.

4. Підібрати оптимальний час для занять спортом дуже легко!
Найголовніше в цій справі - навчитися оптимізації, тобто навчитися «вбивати двох зайців одним пострілом». Наприклад, можна провести вихідний в парку разом з родиною і покататися на роликах або велосипедах, пограти в бадмінтон або поплавати на човні. Зрештою, щоденна вечірня прогулянка з дітьми - рівносильна заняттям фітнесом в залі. Виконувати деякі фізичні вправи можна в поєднанні з обов'язками по будинку або під час перегляду фільмів. Немає необхідності виділяти певний час на похід в зал, можна робити вправи протягом дня, наприклад по 5-10 хвилин 3-4 рази на день. Головне - бажання!

5. Спорт допомагає будувати стосунки
На заняття спортом можна брати своїх близьких чи родичів. Наскільки кращими стануть ваші стосунки, якщо пару разів на тиждень ви і ваш партнер, ваші діти, ваша сестра або брат, подруга або друг, будуть проводити з вами час в спортивному залі. Спорт - це теж праця, а спільна праця об'єднує!

6. Фізкультура - це чудовий засіб від хвороб!
Вправи зміцнюють всі м'язи і зв'язки, робляться більш рухливими суглоби - це факт. Завдяки загальному тонусу організму, загартовується імунна система, краще починає працювати серцево-судинна система, знижується рівень холестерину в крові. Це далеко не повний список захворювань, які можна уникнути, регулярно займаючись спортом. За великим рахунком, хороша фізична форма - це запорука доброго здоров'я.

7. Серце від занять спортом, працює краще
Заняття фізичними вправами зміцнюють м'язи, а оскільки серцевий м'яз є найбільш важливим в нашому організмі, то і він також зміцнюється. У результаті з кожним новим тренуванням виконувати вправи стає все легше, дихання не збивається занадто швидко, серце функціонує більш продуктивно.

8. Завдяки спорту можна їсти більше
Заняття спортом спалюють велику кількість енергії, яку необхідно поповнювати. Для росту м'язової маси необхідний білок, який також надходить в організм з їжею. Таким чином, дійсно, займаючись регулярно спортом, можна їсти більше і це не відіб'ється негативно на фігурі.

9. Спорт підвищує працездатність
Підвищення продуктивності праці цілком природний результат спортивних тренувань. Хороший м'язовий тонус, приплив енергії, поліпшена робота головного мозку - все це сприятливо позначається на працездатності.

10. Позбавлення від зайвих кілограмів - це далеко не найбільший бонус від регулярних занять спортом
Для більшості людей найважливішою мотивацією займатися спортом є позбавлення від зайвих кілограмів, і коли після декількох тренувань вага істотно не змінюється, настає розчарування. Цей підхід до занять є абсолютно хибним. По-перше, як показала практика, вага у багатьох починає падати тільки після 2-3 місяців регулярних тренувань. По-друге, вага - це не головний показник, оскільки м'язова маса набагато важча, ніж жирова тканина, ваги можуть і не показувати втрату ваги, а деякі завдяки тренуванням навіть її набирають. Краще заміряти об'єми. По-третє, навіть якщо скинути зайві кіло і не вдалося, вище наведено цілих 9 причин, які послужать чудовій мотивації займатися спортом!


Цікаві факти з розвитку спорту в Україні
Так вже повелось, що спорт в Україні завжди був невід’ємною складовою життя. Спочатку, бути фізично розвиненим було необхідністю, викликаною численними боями. Проте, згодом пріоритети змінилися і люди почали займатися спортом для підтримки форми та покращення здоров’я.

Вже в кінці ХІХ століття жителі України ознайомилися з європейськими видами спорту. Серед командних видів спорту найулюбленішими стали регбі та футбол, а серед індивідуальних – фехтування, гімнастика та різноманітні види боротьби.
Згідно з деякими дослідниками, перше спортивне товариство – "Сокіл" –  було організоване вже в 1867 році у Львові. Знахідки підтверджують, що під фундамент першого спортивного комплексу "Сокола" було закладено два пергаменти, написані українською та польською мовами і священники з обох країн приймали участь у спеціальній відправі.

Загалом, на початку ХХ століття в Україні налічувалося 196 спортивних об’єднань, де більше 8 тисяч людей займалися активними видами спорту.

Крім того, за часів перебування в складі Російської імперії, в Україні також розпочинається історія розвитку ігор на удачу. У XVIII, XIX та на початку XX століть в Києві та Одесі успішно функціонують найбільші клуби, де можна було перекинутися в карти. Такі розваги в Україні переживають досить велику кількість заборон, як за часів Радянського Союзу, так і після здобуття незалежності. Незважаючи на це, цей вид гри залишається популярним і дотепер, особливо з появою безлічі можливостей прийняти участь у змаганнях онлайн. Так, в 2015 році в Києві відбувся перший український профільний конгрес, метою якого було визначення майбутніх шляхів та перспектив розвитку даного бізнесу в країні.

Участь українців у світовому олімпійському русі почалася ще в 1894 році, коли 56-річний український генерал Олексій Бутовський з с. Пятиборець на Полтавщині, став одним із засновників олімпійського руху.

В Україні народилось чимало прославлених спортсменів, проте деякі імена горять особливо яскраво, змушуючи повірити, що на цій планеті існують люди з надможливостями. Одне з таких імен – Іван Піддубний, який не програв жодного чемпіонату з греко-римської боротьби. Наполегливою працею та незламною волею він заробив собі прізвисько Залізний Іван, Руський Богатир та Чемпіон Чемпіонів.

Однією з найбільш знакових подій початку ХІХ століття стала І Всеросійська олімпіада, яка була проведена в 1913 році і присвячена відкриттю Всеросійської промислової виставки з нагоди 300-річчя царювання Романових. Перший стадіон спеціально для спортивних змагань було побудовано саме тоді. Трибуни були розраховані на 5 тисяч місць, а сам стадіон включав бігові доріжки та велотрек. До програми олімпіади входили: легка атлетика, марафонський біг, футбол, боротьба, підняття гир, фехтування, плавання, гімнастика, кінні змагання, вело- і мотогонки. Тоді ж, киянка Н. Попова встановила рекорд світу з бігу на 100 метрів – 13.1 секунди.

З 1917 року спостерігається значне піднесення розвитку українського спорту та фізичної культури. А саме, з 1921 року почали проводитися Всеукраїнські спартакіади, олімпіади та інші змагання. Переможці цих заходів пізніше брали участь у Всесоюзних змаганнях. Наприклад, збірна команда Української РСР посіла друге місце на спартакіаді 1928 року.

Варто згадати і такий героїчний епізод в історії українського спорту як "Матч смерті". Згідно з деякими даними, футболісти "Динамо", що залишалися в окупованому Києві організували команду "Старт" і провели серію переможних матчів з німецькими військовими. Деякі гравці були змушені заплатити за перемогу концтабором і розстрілом.

У післявоєнний період спорт в Україні продовжував розвиватися. В цей час численні українські спортсмени ставали переможцями європейських чемпіонатів, вигравали кубки світу та олімпійські медалі. Наприклад, з 1964 по 2012 рік гімнастка Лариса Латиніна була володаркою найбільшої кількості олімпійських нагород (18 медалей) за всю історію Олімпійських ігор.

Футбольна команда "Динамо" (Київ) виборола Кубок володарів кубків Європейських країн в 1975 та 1986 роках, а також Суперкубок Європи в 1975 році. Олег Блохін та Ігор Бєланов назавжди залишаться золотими іменами в історії українського футболу.

Олімпійський чемпіон, жердинник століття – Сергій Бубка, встановив 35 світових рекордів та здобув світову славу та визнання навіть після закінчення спортивної кар’єри.

Свої самостійні виступи на Олімпійських іграх українська збірна починає з 1994 року. Саму тоді фігуристка Оксана Баюл здобула першу золоту олімпійську медаль для незалежної України.

Сьогодні з’являється все більше нових українських спортсменів, які підкорюють світові вершини та змушують своїх співвітчизників радіти та пишатися ними. Тож вкрай необхідно підтримувати їх ініціативи та створювати благодатні умови для виховання майбутніх олімпійців.

  Наша шкільна спартакіада продовжується! 20 лютого відбулися змагання з волейболу між здобувачами освіти та працівниками ліцею. Гра за пере...